Замовник проєкту

Музей названо ім’ям його засновника – Олександра Блещунова (1914-1991) – істинного одесита, відомого і талановитого альпініста, відважного військового, мандрівника та дбайливого колекціонера. Він усе життя збирав речі з різних куточків світу і прагнув, щоб його колекція стала доступною для огляду усім охочим, тому він заповів її Одесі.
Але оскільки предмети колекції були дуже різноманітними як за походженням, так і за призначенням, то власник хвилювався, щоб колекцію не роздрібнили по різних місцях. Тому доклав максимум зусиль для створення єдиного музею.

Завдання проєкту

Створення віртуальної галереї раритетів в кількості 28 пам’яток в 3D форматі. З цією метою здійснити 3D оцифрування музейних експонатів, що зберігаються в Одеському муніципальному музеї особистих колекцій ім. О.В. Белщунова і відносяться до національного культурного надбання та належать до Державної частини Музейного фонду України, а також:

  • забезпечення збереження їх у первозданному виді;
  • для можливості проведення реставраційних робіт даних експонатів при необхідності;
  • можливість перегляду на веб-платформі у 3Д форматі;
  • можливість використання для перегляду у доповненій реальності (AR).

Результати виконаних робіт з 3D оцифрування

Шляхи виконання завдання

Поспілкувавшись із замовником, ми вирішили застосовувати технологію фотограмметрії, яка дає можливість отримати високу деталізацію та автентичний вигляд музейних експонатів. Після 3Д оцифрування за допомогою 3Д моделювання, ми виконали оптимізацію відсканованих 3Д моделей.

Застосовані технології

Процес проведення 3D оцифрування

Проведення виставки оцифрованих 3D експонатів

В одеському музеї показали 3D моделі рідкісних експонатів

 

Посилання на статтю

Наш сайт використовує cookies-файли для того, щоб відрізнити вас від інших користувачів нашого ресурсу. Це дозволяє забезпечувати зручний перегляд нашого сайту, а також дозволяє покращувати його. Для того щоб продовжити роботу з сайтом, вам необхідно прийняти умови Політики Cookies.

прийняти